Tyto stránky provozuje občanské sdružení Společnost pro veřejnou dopravu a jsou věnovány našemu kamarádovi Jiřímu Hertlovi (1960 - 2002), spoluzakladateli sdružení i jeho internetových stránek.

horice

Hořice

Další z měst kde provozuje MHD (v tomto případě místní dopravu) ČSAD Semily je městečko Hořice. Se svými 9100 obyvateli se jedná spíše o menší město, ale místní doprava je tu provozována déle než v sousedním Jičíně. Hořice leží na silnici spojující Hradec Králové a Jičín (25 km od Jičína a 20 km od Hradce) a na vlakové trati 041 - Hradec Králové - Jičín - Turnov. Mimo ČSAD Semily se o místní autobusové spojení s okolními obcemi stará i OSNADO a Connex Východní Čechy.
Linka místní dopravy 630052 spojuje zdejší vlakové nádraží s náměstím (část spojů zajíždí až k hostinci Doubravka) a autobus v celé trase urazí 4 km. Je v provozu pouze o špičkách pracovních dnů v půlhodinovém intervalu. Za jednu jízdu cestující zaplatí 7 Kč. Placení je možné buď hotově nebo pomocí čipové karty.
630052: železniční stanice - Mileta 02 - Mileta10 - Na Špici - autobusové nádraží - náměstí - Karlova - (Technická škola - Doubravka jen část spojů).
Plánek městské dopravy
Město Hořice, plánek městské dopravy.
Na linku je pravidelně nasazován minibus Sor C 7.5 spz 1L0-5826. Vůz na sobě nemá žádnou reklamu a ani není označen nápisy, že se jedná o vozidlo MHD (tak jako v Jičíně). Autobus je vybaven digitálním předním panelem zobrazujícím směr jízdy.
Autobus Sor C 7.5 nasazený na linku městské dopravy
Autobus Sor C 7.5 nasazený na linku městské dopravy.
Jaroslav Prchlý (2005)

Vyhledávání

Vánoční trolejbus 2022

NEJHEZČÍ VÁNOČNÍ TROLEJBUS 2022

  

Třetí ročník ankety o nejhezčí Vánoční trolejbus zná své vítěze.

Kompletní výsledky

  

vanoce20