Autobusy v Karlových Varech - rok 2006

Karlovy Vary, leden 2006
K novému roku 2006 se v Karlových Varech opět částečně měnil jízdní řád autobusů městské dopravy.
K nejvýraznějším změnám patří bezesporu zrušení populární linky B na tuhnickou burzu. Linka jezdila v neděli dopoledne s intervalem 20 minut mezi Tržnicí a Burzou, bez zastávek, jízdné bylo zdarma a byla pravidelně slušně plná, až narvaná. Je ovšem pravda, že ostatní linky (2, 6) současné cestující zřejmě bez problémů pojmou.
Dále byla prakticky zrušena linka č. 21, která byla tvořena 4 spoji mezi krematoriem na Růžovém Vrchu a hřbitovem v Drahovicích a jezdila pouze v neděli. Její provoz byl omezen na dny 28.10. - 2.11., je ovšem pravdou, že mimo tyto dny bylo průměrné obsazení této linky 2 - 5 cestujících, tedy stejný počet jich může tuto změnu negativně pocítit.
Na lince 15 byl dále omezen víkendový provoz, 15 minutový interval byl upraven na 20 minutový, pokud je autorovi známo, na větvi do horních Drahovic tato linka o víkendu plná rozhodně nebývala, u Staré Role je to otázka, zde většinou záleží na prokladu s ostatními spoji, což se dopravnímu podniku bohužel tradičně nedaří. Nicméně toto je poslední z negativních změn.
Dále byl rozšířen provoz linky č. 10 ke Krajskému úřadu tak, že zde nyní v pracovní dny jezdí ve 30 minutovém intervalu, pokud nejede do Tašovic, tak zajíždí přímo k areálu KÚ, jinak staví na zastávce Krajský úřad rozcestí / Říční (zastávka se v každém směru jmenuje jinak). V pracovní dny dopoledne byl dále u této linky prodloužen interval z 20 minut na 30 v úseku Stadion ZM - Lidická, zde však spoje této linky příliš plné nejezdily, vzhledem k postupné proměně dopravních poměrů v této lokalitě především spoje ukončené u Stadionu čím dál tím více ztrácejí na významu. Doufejme, že si to vedení DP brzy uvědomí i u linky č. 2, která by mohla tvořit alternativu lince 1, která jezdí do Dvorů přes dopravně přetížené Rybáře a rozcestí U Koníčka.
Nově prodloužená linka č. 2 k Intersparu.
Nově prodloužená linka č. 2 k Intersparu. Zastávka MHD byla postavena přímo u vchodu do obchodního centra.
foto Jan Kuliš (2005)

Vánoční trolejbus 2022

NEJHEZČÍ VÁNOČNÍ TROLEJBUS 2022

  

Třetí ročník ankety o nejhezčí Vánoční trolejbus zná své vítěze.

Kompletní výsledky

  

vanoce20