Get Adobe Flash player

Tyto stránky provozuje občanské sdružení Společnost pro veřejnou dopravu a jsou věnovány našemu kamarádovi Jiřímu Hertlovi (1960 - 2002), spoluzakladateli sdružení i jeho internetových stránek.

Fotogalerie

Obecné články

Oslavy jara na Konstantinolázeňsku 16. dubna 2017

 

ODKAZ NA WEB AKCE

  

V. ročník Pochodu za mašinkou do Bezdružic: Start mezi 10 až 14 h z muzea železnice Bezdružice. Cíl tamtéž do 17 h. Trasa vede málo známými místy Bezdružicka a prochází kolem Dvora Krasíkov. Délka 11 až cca 20 km (možnost popojet spoji Krasíkovského expresu). Během cesty vědomostní soutěž o pěkné ceny. Startovné je ten den součástí vstupného do muzea, v cíli pochodu pamětní razítko!


Jízdy historického motoráčku Hurvínek M131.1487: Dopoledne Bezdružice-Pňovany a zpět, odpoledne třikrát z Bezdružic do Kokašic a zpět. Platí zvláštní jízdné. 

 

Zahájení sezóny muzea železnice v Bezdružicích: otevřeno muzeum železnice (10:00 až 17:30 hod.), četníci a četnická pátrací stanice, dílnička a branné soutěže pro děti, vatra na zahřátí a pečení špekáčků. Ty bude možné na místě zakoupit včetně dalšího občerstvení včetně kotlíkové polévky. Čepovaný velikonoční pivní speciál Chodovar! Na místě kryté sezení pro případ nepohody.

 

Velikonoce na dvoře Krasíkov: Areál otevřen od 10 hod. Vypouštění malých koziček do letních výběhů (11:00 a 14:00), minizoo, pletení pomlázek a malování vajec, dílnička pro děti, řemeslný jarmark, mydlárna, bistro, kulturní program. 

 

Krasíkovský expres: mimořádná linka s historickým autobusem, která v cca hodinovém taktu spojuje nádraží Bezdružice s Konstantinovými Lázněmi a dvorem Krasíkov. Přestup cestujících z lokálky na autobus ve směru Krasíkov ve stanici Konst. Lázně. 

 

Pořadatelé akce: Plzeňská dráha, Společnost pro veřejnou dopravu, Dvůr Krasíkov, Škoda-bus klub a Četnická pátrací stanice Praha
Dobře se najíte: Dvůr Krasíkov a nádraží Bezdružice - grilování, špekáčkobraní a kotlíková polévka

ghsghxhfg

Vážení čtenáři,
jak jste si jistě všimli, v poslední době tu nebylo mnoho aktualizací. Kromě nepříjemné skutečnosti, že se nám řady dobrovolných redaktorů vinou pracovních povinností, novomanželek a nových potomků povážlivě oslabily, je příčinou příprava na nový web, na němž pracujeme. Web bude postaven profesionály na bázi moderního redakčního systémů, takže editace jeho obsahu bude pro vás, současné i budoucí externí spolupracovníky, poměrně jednoduchá. Nadále bychom rádi pokračovali v nastoleném trendu být jakousi zajímavou knížkou o historii, současnosti i budoucnosti dopravních systémů. Za těch asi 9 let, co tento web existuje, se na něm nashromáždilo velké množství unikátních dat a materiálů. A evidentně kvalitních, o čemž svědčí častý zájem novinářů o tento zdroj informací, ale bohužel i vykrádání unikátních fotografií a dat některými "sběrateli". Ovšem i tento problém bude schopen nový web, když ne zastavit, tak citelně omezit. Přátelé, těším se stejně jako vy na nový web. Až jej někdy po Novém roce spustíme, bude na nás všech, aby se cenná data která jsou na starém webu přesunula a aktualizovala na tom novém. Budu rád, když nám v tom pomůžete.

Míra Klas, Společnost pro veřejnou dopravu

Vyhledávání

Kalendář akcí

loader