Tyto stránky provozuje občanské sdružení Společnost pro veřejnou dopravu a jsou věnovány našemu kamarádovi Jiřímu Hertlovi (1960 - 2002), spoluzakladateli sdružení i jeho internetových stránek.

SPVD na Facebooku

Redakční stránka

Hledáme nové spolupracovníky webu o dopravních zajímavostech

Milí čtenáři,
pokud Vás mrzí, že na stránkách schází informace o veřejné dopravě z Vašeho rodného města a kraje, není nic snadnějšího než to napravit. Staňte se spolupracovníky a redaktory stránek Jiřího Hertla o dopravních zajímavostech!
Není to těžké. Obsah a forma tvorby stránek na webu je zmíněna výše, jen mít menší výdrž pro psaní a preciznost při hledání podkladů. Díky vzorové stránce (odkaz v zápatí této stránky) a pomoci našich redaktorů se brzy naučíte připravovat stránku sami, dle svého uvážení a grafického cítění. Stačí znát několik základních HTML příkazů. Jednou za čas naše sdružení pořádá tzv. společné webení, což je vhodný okamžik pro zájemce o podrobné technické zaškolení do tvorby stránky a seznámení se s kolegy.
A co za to? Naše poctivé spolupracovníky rádi exkluzivně pozveme na společné výlety a akce, budete mít možnost prezentovat svoje názory a myšlenky na respektovaném, hojně navštěvovaném webu. A je také možné časem vstoupit mezi členy sdružení...

Těšíme se na Váš zájem a příspěvky.
M. Klas, předseda sdružení

Redakce a její spolupracovníci

Ondřej Fábera
Ondřej Fábera

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
člen vedení SPVD

mail
Damir Holas
Damir Holas

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
člen vedení SPVD

mail
Martin Janda
Martin Janda

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
člen vedení SPVD

mail
Jiří Kohout
Jiří Kohout

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
člen vedení SPVD

mail
Tomáš Nálevka
Tomáš Nálevka

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


mail
Jiří Šplíchal
Jiří Šplíchal

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


mail

Regionální redaktoři

Česká Lípa: Miroslav Růta, vedoucí Dopravního klubu Česká Lípa, kontakt: zde

České Budějovice: Václav Boček [vencabocku(a)volny.cz], Jan Přibyl
[sicrmen(a)centrum.cz]

Chomutov: Tomáš Zavadil [tzv(a)email.cz]

Moravskoslezský kraj a Polsko: Paweł Słowik [pawel_slo(a)wp.pl]

Mostecko: Jan Setvák [jansetvak(a)centrum.cz]

Provozy MHD v ČR: Roman Bezemek [roman.bezemek(a)post.cz], Lukáš Vrobel [prahamhd(a)seznam.cz], Michal Lošťák [m.lostak(a)iol.cz],

Jazyková úprava a korekce stránek

Ondřej Fábera a Tomáš Nálevka

Cíle našich stránek

Na našich stránkách chceme naplňovat především dva hlavní cíle: prezentovat činnost občanského sdružení Společnost pro veřejnou dopravu a popularizovat veřejnou dopravu širokému spektru čtenářů. Nechceme se stát zpravodajským blogem, novinami, fotogalerií nebo rozsáhlým seznamem technických detailů. Od toho jsou jiné weby, na něž odkazujeme na mnoha místech a nabídkách.
Naším záměrem je vytvořit pro Vás elektronickou obdobu kvalitního časopisu, nebo ještě lépe knížky, jejíž kapitoly budou obsahovat jen pečlivě vybrané fotografie, mapy a ostatní přílohy. Po textové stránce usilujeme o obsažná a pravidelně aktualizovaná sdělení, která budou svým obsahem přesahovat okamžik zveřejnění. Není to lehký cíl, ale s pomocí našich spolupracovníků i Vás, čtenářů, chceme k němu směřovat.

Autoři článků, fotografií, plánků a ostatních příloh

Jan Arazim, Jan Bajer, Robert Basti, Roman Bezemek, Petr Blatný, Václav Boček, Frank Torsten Böger, Jiří Breník, Vít Čepický, Jiří Čermák, Jaroslav Červenka, Vojtěch Doležel, Ivo Doležilek, Stanislav Domanský, Ondřej Fábera, Michal Fejtl, Libor Had, Petr Havlík, Jiří Hertl, Petr Hoffman, Petr Hojer, Damir Holas, Petr Holas, Vladimír Homola, Martin Janda, Robert Janků, Petr Ježek, Milan Jiroš, Zdeněk Kačena, Marek Kasprowicz, Ronald Kiebler, Petr Kilar, Míra Klas, Jiří Kohout, Ivan Kolář, Aleš Kratina, Petr Kudrej, Jan Kuliš, Josef Kvasil, Petr Langer, Filip Lauterbach, Tomáš Legát, Vlastimil Leška, LuTep, Gunter Mackinger, Jan Marek, Martin Matuška, Adéla Mikulášová, Jiří Mráz, Tomáš Nálevka, Zdeněk Nesiba, Petr Nosek, Erich Novak, Josef Palzer, Miroslav Petr, Ladislav Podivín, Juraj Popluhár, Jaroslav Prchlý, Christina Prendel, Vladimír Průcha, Jan Přibyl, Miroslav Puchalter, Jaroslav Rak, Martin Reiser, Pavel Reiser, Jiří Reitmayer, Miroslav Růta, Jan Rypal, Jan Ryšánek, Katka Samková, Mattis Schindler, Jan Sedunka, Michal Skala, Jan Slavík, Paweł Słowik, Jan Spousta, Petr Šašek, Jan Šlehofer, Jiří Šplíchal, Karel Šplíchal, Michal Tichý, Petr Vaňač, Roman Vanka, Jaroslav Veselý, Lukáš Vrobel, Vojtěch Wolf, Tomáš Zavadil, Vladimír Ziffer

Michalu Skalovi, hlavnímu webmasterovi v letech 2002 - 2005, děkujeme za vzhled, správu a rozšiřování našich původních stránek. Velké zásluhy na šíři, kvalitě a správě stránek SPVD v tomto období měli i další členové tehdejšího webmasterského týmu, proto děkujeme také Damiru Holasovi, Martinu Jandovi, Marku Kasprowiczovi, Petru Kudrejovi, Tomáši Nálevkovi a Jiřímu Šplíchalovi.

Webdesign - nový layout 2006

Autor:
Jiří Kohout s výraznou pomocí Zbyňka Hupáka a Jiřího Šplíchala (styl "Retro").

Poděkování:
Alence Motyčkové, Ladě Jandové, Katce Samkové, Lucince Hebíkové a Míru Klasovi za velmi inspirativní připomínky ke grafice. Velké poděkování patří také tvůrcům vynikajících internetových návodů www.jakpsatweb.czwww.pixy.cz.

Poznámka:
Stránky užívají v maximální míře kaskádové styly a základní aplikace php. Funkčnost stránek jsme testovali v prohlížečích Internet Exporer (verze 5.5 a 6.0), Mozilla (verze 5.0), Opera (verze 8.51), Avant Browser (verze 10.1). Stránky jsou psány HTML 4.0 validním kódem. Vážení čtenáři, pokud narazíte na chybně se zobrazující stránky, nevalidní kód nebo jiné potíže, informujte nás. Děkujeme.

Akce "Kulový blesk", aneb přesun stránek do nové podoby

Po vytvoření a otestování nového layoutu v první polovině ledna 2006 přišla na řadu nejobávanější operace - přepsání všech původních stránek do nové podoby. Vzhledem k tomu, že bylo nutné pečlivě přetvořit více jak 300 html stránek, prověřit a přesunout více jak 3000 souborů, nebylo by to možné zvládnout bez obětavé pomoci našich členů, přátel a příznivců, kteří neváhali sedět celé víkendy u počítačů a trpělivě přepisovali množství stránek. Hromadný přesun probíhal od 19. ledna do 6. února 2006. Všem přátelům, kteří nezištně pomohli zrození nových stránek Společnosti pro veřejnou dopravu patří velký dík.

A tady je seznam všech účastníků akce Kulový blesk:
Venca Boček, Pavel Ernst, Ondra Fábera, Zuzka Handrychová, Lucka Hebíková, Damir Holas, Zbyněk Hupák, Martin Janda, Martin Jarath, Míra Klas, Jirka Kohout, Honza Kuliš, Alenka Motyčková, Tomáš Nálevka, Petr Panský, Honza Přibyl, Mirek Růta, Honza Šlehofer, Jirka Šplíchal a Tomáš Zavadil.

Den "D"

Nové stránky SPVD s podtitulem "Internetové stránky Jiřího Hertla" byly uvedeny do provozu v časných ranních hodinách v pondělí 6. února 2006.

Přihlášení

Vyhledávání

Vánoční trolejbus 2022

NEJHEZČÍ VÁNOČNÍ TROLEJBUS 2022

  

Třetí ročník ankety o nejhezčí Vánoční trolejbus zná své vítěze.

Kompletní výsledky

  

vanoce20

TROLEJBUSY 2021

logo-t21 optimized

   

Projekt vydání dvojice tématických knih k 80. výročí plzeňských trolejbusů a 85. výročí výroby trolejbusů ŠKODA.

   

Oficiální stránka projektu TROLEJBUSY 2021

Official site of the project TROLEJBUSY 2021 (english)

19880215 jh 3prot15tr-414 jiraskovonam